niedziela, 20 marca 2016

Dekoracja pokoju dzicięcego MAPASwojego czasu bardzo podobały mi się mapy w pokoju dziecięcym jako efektowna dekoracja ściany a przy okazji również edukacyjna. Jak byłam mała (i starsza) lubiłam przeglądać mapy, mogłam siedzieć w Atlasie godzinami - co dobrze przysłużyło mi na przyszłość ocenami z geografii.
Obecnie nadal podobają mi się mapy w pokoju dziecięcym ale mam już sprecyzowane pomysły jak wykorzystać ten motyw do dekoracji pokoju dziecinnego.
Ciekawe naklejki/mapy (te na które zwróciłam uwagę) są w cenie ok 200 zł:

źródło
lub:
źródło

 Bardzo podoba mi się poniższa mapa, jest akurat w kolorystyce pokoju Młodszej

 Polityczna mapa świata - ciekawy pomysł ale do pokoju gdzie oszczędnie jest z kolorem inaczej zapanuje tam kolorowy zawrót głowy.


Duża na cała ścianę mapa  w odcieniach niebieskiego wtapia sie świetnie w kolorystykę i charakter pokoju.


 Mapa idealnie dopasowana do sypialni, króluje w pokoju, a stonowana i oszczędna kolorystyka pomieszczenia podkreśla wyjątkowość dekoracji.

 A może by tak mapa w łazience?

 oraz zwierzęca wersja mapy do pokoju dziecięcego


 źródło wszystkich zdjęć: Pinterest, chyba że jest inaczej podpisane


Ustaliwszy już kolorystykę w pokojach moich dziewczynek, zdecydowałam się dekorację ściany mapą. Chiałam aby mapa wtapiała się kolorystycznie w wystrój pokoju, dlatego do Starszej pokoju namalowałam akwarelami mapę w odzieniach różu. Młodsza jeszcze jest za mała, dla niej wymyślę coś innego. Dodatkowo namalowałam jeszcze w odcieniach indygo/seledynowego i mam w palanch jszcze inne kolory. Do namalowania mapy (nosiłam sie z tym zamiarem juz parę miesięcy;) - skłonił mnie dopiero zakup pięknego globusa do pokoju Starszej :) Globus jest w odcieniach szarości/srebra i idealnie będzie pasował do jej przyszłego pokoiku.

Moja mapa w odcieniach różu:

Oraz mapa w odzieniach niebieskiego (nie nadawała się do włożenia w ramę bo jest jeszcze mokra)Taki oto owocny miałam dzień wolny.
Ale nieocenione uczucie to to jak Córka maluje ze mną :)
Uwielbiam takie niedziele 


Pozdrawiam


4 komentarze:

 1. Ekstra pomysł z mapami!

  W. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też myślałam o mapach do pokoju córki. Odłożyłam to jednak na później. Twoje są piękne. Ach zazdroszczę talentu.Ja mam niestety dwie lewe ręce.
  Pozdrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 3. dzieki, żeby było troszkę więcej czasu na takie przyjemności ... :)

  OdpowiedzUsuń